ON buduje dom
http://www.parajumpersbelgium.be https://www.parajumpersonlinesale.be http://www.canadagooseonsale.be http://www.troilus.es
http://www.parajumpersbelgium.be https://www.parajumpersonlinesale.be http://www.canadagooseonsale.be http://www.troilus.es

Kamień węgielny

wtorek 1.07.2014 Blog, Osobiste AUTOR: ON
Brak komentarzy Odwiedzin: 126

Każdą budowę i każdy poważny projekt powinno rozpocząć się fetą związaną z wbudowaniem kamienia węgielnego. Czy to pomaga konstrukcji w późniejszym trwaniu wolnym od wad i uszczerbków? Czy wpływa na postęp prac i efekt końcowy inwestycji? Miejmy nadzieję, że nie, ponieważ nasz wymarzony dom, a dokładniej mieszkanie na parterze, jest wznoszone bez wszystkich tych ceregieli i tradycji przekazywanych z fachowca na fachowca od lat. Tak samo jest i z tym blogiem, który powstał z potrzeby chwili, aby pomóc osiągnąć samodzielność…

 

blog tagi

 

Rzeczywiście samodzielność to jedno z głównych założeń, do którego będziemy stale dążyć pisząc i umieszczając każde zdanie i każde słowo na blogu, lecz poza tym bardzo chcemy, aby ten internetowy pamiętnik był nie tylko dziennikiem z długiego i żmudnego procesu wyprowadzki na swoje, ale przede wszystkim zamierzamy dzielić się z Wami sukcesywnie zdobywaną przez nas codziennie wiedzą odnośnie wszystkiego tego, co wiąże się z poszukiwaniem i zakupem własnego „M”, a następnie z jego wykończeniem i stworzeniem w nim prawdziwej oazy, w której odnajdziemy szczęście, spokój i to znane z amerykańskich filmów rodzinne ciepło pełne prawdziwej miłości :)

 

Z technicznego punktu widzenia na początku postaramy się dokładnie przedstawić proces poszukiwania odpowiedniego miejsca do zamieszkania. Następnie poruszymy jeden z najnudniejszych a zarazem najtrudniejszy i najbardziej skomplikowany temat, jakim będzie niewątpliwie kredyt hipoteczny i wszystko to, co z nim związane. Oprócz tego naświetlimy Wam program wsparcia państwa – „Mieszkanie dla Młodych”, oraz pomożemy przejść przez całą papierologię dotyczącą aktów prawnych, notarialnych i pozostałych dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy z Deweloperem. Gdy wszystkie podpisy będą już za nami, zajmiemy się najprzyjemniejszym, czyli zostaniemy pochłonięci przez sprawy bieżące związane z samą budową oraz z wykończeniem mieszkania i ogrodu. Mając w głowie stale aspekt edukacyjny całego projektu mamy nadzieję, że blog „ON buduje dom” będzie świetnym poradnikiem nie tylko dla wielu osób kupujących bądź remontujących swoje domy i mieszkania, ale także dla wszystkich tych, którzy dopiero planują zakup własnych „czterech kątów”.

 

No dobra, ale dlaczego w takim razie akurat my? Po co komu kolejny blog? I skąd w ogóle przekonanie, że to właśnie ten nasz będzie tym najlepszym i najciekawszym spośród setek pozostałych poświęconych podobnej tematyce? Otóż nasz tworzą niesamowici ludzie, którzy nie tylko wykazują się niezwykłą odwagą oraz sporą wiedzą. Poza tym mamy nietuzinkowe pomysły i zupełnie innowacyjne podejście do życia, które na pewno nie raz zaowocuje w niejednym blogowym wpisie, a do tego mamy jeszcze wiele marzeń w fazie „do spełnienia” :)

 

Oprócz tego oryginalność całego przedsięwzięcia wiąże się bezpośrednio z jego głównym bohaterem, czyli ze mną. ON to rzeczywiście osobnik płci męskiej, którym niewątpliwie jestem, ale w moim przypadku te dwie literki oznaczają także coś jeszcze. ON to również skrót znaczący po prostu Osoba Niepełnosprawna… Od urodzenia choruję na rdzeniowy zanik mięśni i choć schorzenie genetyczne, z którym żyję już prawie 28 lat utrudnia mi codzienne funkcjonowanie w tym rozpędzonym świecie i skazuje mnie na niezbędną dwudziestoczterogodzinną asystę innych osób, to mimo wszystko staram się walczyć ze stereotypami i nie zważając na wszelkie przeciwności losu stale dążę do uzyskania pełnej samodzielności.

 

Nie byłoby nas bez Was, dlatego bardzo prosimy i zachęcamy do czynnego blogowania na ONbudujedom.pl . Zależy nam nie tylko na poznaniu Waszych opinii i komentarzy, ale także będziemy Wam niezmiernie wdzięczni za ciekawe porady oraz za pomoc w dotarciu do większej grupy Czytelników, którzy sprawią, że blog będzie jeszcze bardziej interesujący, a jego treść pomorze wielu „Nowicjuszom” urządzić się na swoim.

 

Do dzieła!   :)

 

 

Dodaj komentarz

*

Realizacja: inov.pl

Copyright © ONbudujedom 2014